RSS

Lewicowa Bella i wampiry-katolicy

17 List

A myślałam, że już nic mnie nie zaskoczy. Naprawdę.

Jak powszechnie wiadomo, ludzie z portalu frąda.pl bardzo lubią analizować wszystko pod kontem ewentualnej  zawartości ideologii, żalideologii, katastrofy smoleńskiej i martwych płodów. Wszystko. Nawet bajki, które oglądają w kinie.

Oglądaliście kiedyś „Smerfy” zastanawiając się, na jaką partię by głosowały? Zastanawialiście się, czy Smerfetka dokonałaby aborcji? Redakcja Frondy bardzo lubi zastanawiać się nad takimi sprawami, gdy akurat skończy im się lista gejów, na których mogliby ponarzekać, a Palikot ma akurat weekend (w czwartek i piątek, bo niedziela za bardzo kojarzy się z chrześcijaństwem).

Dzisiaj na celowniku najnowsza adaptacja kolejnej części sagi „Zmierzch”, lektury durnej, a kwikaśnej. Jeśli nie wiesz, Drogi Czytelniku, o co w niej chodzi, przed przejściem dalej przeczytaj książki, streszczenie albo rzetelną analizę.

Niebawem do kin wejdzie kolejna część sagi o wampirach „Zmierzch”. W fabule „Przed świtem” Bella i Edward, świeżo upieczeni małżonkowie, w trakcie swojego miesiąca miodowego odkrywają, że dziewczyna jest w ciąży. Film niesie ze sobą pewien prolajfowy przekaz, bo Bella, chociaż dowiaduje się, że ciąża stanowi zagrożenie dla jej życia, a Edward naciska na aborcję, decyduje się na urodzenie pół-człowieka, pół-wampira.

Zaraz. Na początku mamy człowieka (matkę) i półwampira (dziecko), czyli jakieś 1,5 żywej osoby. Po narodzinach potworka mamy wampira (matkę) i półwampira (dziecko), czyli 0,5 żywego człowieka. Pro-life jak nic!

Bella jednak chce urodzić dziecko, nawet kosztem swojego życia.

Oooo! Czyli „Obcy” to też był pro-liferski film!

W społeczeństwie, które w dużej mierze akceptuje się aborcję na żądanie, nie mówiąc już o sytuacjach zagrożenia życia matki, przekaz filmu jawi się jako dość sugestywnie przemawiający za przerywaniem ciąży. Stąd głosy zaniepokojonych obrońców życia.

Obrońcy życia przeciwstawiający się obronie życia. Swoją drogą, dobry model wybrali – wampiry. Im chyba pod względem życia wszystko jedno, chyba że chodzi o życie wysysane z żył innych.

Według nich, fabuła filmu toczy się wokół gry argumentami za aborcją w przypadku zagrożenia życia.

„Bello, ale ty umrzesz!”

„Edwardzie, przecież ja nie umrę!”

„Ale  umrzesz!”

„Ale nie!”

Dziecko Belli jest pół-człowiekiem, pół-wampirem, wzrastając w łonie matki może wyrządzić jej krzywdę. Stąd przewijająca się w filmie sugestia, wypowiadana pod adresem Belli: „płód jest niezgodny z twoim ciałem”.

Ojtam, ten płód był tylko supersilnym pijącym krew i łamiącym mamusi kości przedstawicielem niezbyt miłego gatunku. Co w tym niezgodnego? Każda matka-Polka by takiego chciała, to dopiero byłoby męczeństwo za dzieci!

– To tworzy obraz poczętego dziecka jako potwora – komentuje dr Christine Schintgen.

Taki stwór, co wychodzi z trumny, nie ma duszy i żywi się ludzką krwią. Jakby pani to stworzenie nazwała? Kucykiem pony?

Dr Schintgen podkreśla, że przedstawiany w „Przed świtem” płód jawi się jako źródło grozy, jako forma obcego życia w ciele kobiety, która stanowi dla niej zagrożenie.

Łamiący. Kości. Kopniakami. Od środka.

Heroiczność decyzji Belli jest równoważona przez intensywne wysiłki Edwarda, żeby zmusić ją do aborcji. Dr Schintgen uważa, że to wyjątkowo silne antyświadectwo, bowiem w poprzednich częściach „Zmierzchu” bohater wielokrotnie zapewniał o swoich tradycyjnych wartościach i mógł być postrzegany jako wzór czystości przedmałżeńskiej.

Poza tym był stalkerem, miał zdanie swojej ukochanej głęboko w sparklącej rzyci i szantażował ją emocjonalnie. Rzeczywiście, znalazłam idealnego męża dla Magdalena Żurawia! Tylko szkoda, że małżeństwa homo są nielegalne 😦

Stąd niepokojący przekaz filmu, sprawiający wrażenie, że aborcja w sytuacji Belli byłaby czymś całkowicie naturalnym i uzasadnionym. Sama zaś ciąża jawi się jako niebezpieczeństwo niosące ze sobą realne ryzyko śmierci matki w sytuacji niedostępności aborcji.

Wspominałam już o łamaniu kości i rozsmarowywaniu po kręgosłupie narządów wewnętrznych matki? Albo o tym, że dzieciątko wygryzło sobie drogę na świat przez jej brzuch?

Przeciwnicy filmu zwracają też uwagę, że para bohaterów „Zmierzchu” wprawdzie daje pozytywny przykład jeśli chodzi o czystość przedmałżeńską, ale później wykazują „niezdrową obsesję na punkcie seksu, ale w oderwaniu od jakiegokolwiek pragnienia posiadania dzieci”.

Łoboru, wampiry-katolicy… W ogóle zastanawia mnie, czemu na świecznik wzięli akurat „Zmierzch”. W końcu ostatnio w kinach puszczano tyle filmów, które można by przeanalizować pod względem lewactwa.

 

Pomyślmy. „Paranormal Activity”, film o wywoływaniu duchów. W dodatku w drugiej części rodzina zatrudniała niańkę do dziecka, a to na pewno jest niezgodne z prawem naturalnym! Albo „Geneza Planety Małp”. Co za szatańska pochwała ewolucji! Chociaż najbardziej przesyconym lewacką propagandą filmem, jaki ostatnio oglądałam był „X-men: First Class”. Dwóch facetów (Żyd i profesor genetyki – tfu! In vitro) szukają sobie dzieci, które porywają nie wiadomo gdzie! Tfu, tfu!

A wy jakie lewackie filmy znacie i polecacie?

 
6 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 17 listopada, 2011 w Uncategorized

 

Tagi: , , ,

6 responses to “Lewicowa Bella i wampiry-katolicy

 1. Nachasz

  18 listopada, 2011 at 11:19 am

  Mój retro gust podpowiada mi, abym polecił owoc nieświętego aliansu niderlandzkich scenarzystów z nippońskimi animatorami. Daje wiele wskazówek co do tego, jak obalić prawicową dyktaturę i jak walczyć z apartheidem.

   
 2. mat

  19 listopada, 2011 at 5:25 pm

  Ależ „Zmierzch” jest wybitnie katolicki! Wprawdzie zdzierżyłam tylko pierwsze 40 stron, które składały się w większej części z rozważań głównej bohaterki na temat pogody i wyboru stroju do szkoły. Chrześcijańska nauka społeczna jak w mordę strzelił.

   
  • Nachasz

   19 listopada, 2011 at 11:12 pm

   Mormoński, ale w sumie jak dla biblijnych chrześcijan z lubelskiego Kościoła Nowego Przymierza, to na jedno wychodzi. Zaliczyczyli zarówno mormonów jak i katolików do religii postchrześcijańskich.

    
 3. pożywek

  21 listopada, 2011 at 5:32 pm

  ”Jak powszechnie wiadomo, ludzie z portalu frąda.pl bardzo lubią analizować wszystko pod kontem ewentualnej zawartości ideologii,”

  Krytyka Polityczna robi dokładnie to samo, tylko dobrana ideologia zupełnie inna.

   
  • Starozakonny_nożownik

   7 grudnia, 2011 at 10:50 am

   Pffft. Po co marnować czas na tłumaczenie? Ważne, że „frądyści” WYŁAPALI JAK RASOWI KATOLE prolajferski przekaz, którego – oczywiście! – nie ma. A przecież każdy chrześcijanin – łącznie z autorką kiczowatego moim zdaniem tłajlajta czy J.K. Rowling – musi zgadzać się z purystami albo ortodoksyjnymi biskupami, bo jak nie, to ho-ho! Hipokryzja jakiej świat nie widział, ach, ci głupi katole ze swoimi ciasnymi umysłami i naiwnymi osądami kierowanymi nietolerancją do innych środowisk! Męski członek z tym, że tak naprawdę ów przekaz wyłapała paranoiczna lewaczka Mary Elizabeth Williams zaraz po wejściu filmu na ekrany kin, zarzucając holiłud „trudność z zaakceptowaniem progresywizmu”, co podchwyciły media przeciwne aborcji za oceanem. Nie będę wyłuszczał swoich racji w odniesieniu do tego pretensjonalnego tekściku godnego niespełnionej pensjonarki, ale nieznajomość realiów oraz bezlitośnie słaby, równie pretensjonalny warsztat sarkazmu autorki rozbawiły mnie co nie miara 😉

    
 4. Jiima

  22 listopada, 2011 at 11:19 am

  Łoboziu, ja już nie mogę, gdzie nie spojrzę, tam brokatowe pijawki. Bytw, frondelek naprawdę się przesuwa w stronę centrum, już mu tylko wątek aborcyjno – seksbezpotomny przeszkadza, nie razi go śliczna niewinna białej rasy dziewica, która puszcza się było nie było ze sługą szatana? I jeszcze serwuje ukryty przekaz że sługa szatana jest OK bo raczył zaczekać do ślubu? No i gumki najwyraźniej nie używał… prawdziwy polak-katolik, prawda? No i w sumie na słońcu się nie pali, tylko błyszczy jak pracownik fabryki brokatu. To już komcionauci wykazali się większą czujnością rewolucyjną od ałtora/ki artykuliku…

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: